Home Woda • Woda destylowana, produkt uniwersalny do domu i garażu

Woda destylowana, produkt uniwersalny do domu i garażu

bananas-698608_640

Woda destylowana, produkt uniwersalny do domu i garażu.

Podczas domowych obowiązków, czy to zwykłej jazdy samochodem potrzebujemy w swoim zaopatrzeniu wodę, jednak nie zwykłą ale specjalnie oczyszczoną, która nie zniszczy sprzętu do którego ją wlewamy. Woda destylowana nie posiada teoretycznie nic oprócz samego H2O dzięki czemu, nawet jak będzie długo stała to nie pojawią się w niej osady z kamienia, lub innych substancji.

Urządzenia i maszyny używające wodę destylowaną

Do urządzeń i maszyn używających wodę destylowaną można zaliczyć chociaż by każde urządzenie spalinowe działające w okresie letnim, takie jak skuter, samochód osoby, w celu zaopatrzenia chłodnicy w wodę. Woda destylowana jest tańszym odpowiednikiem dla klasycznego płynu do chłodnic i jednocześnie nie zostawia w instalacji żadnych osadów, jak i bardzo dobrze przewodzi ciepło. Oprócz urządzeń spalinowych mamy również żelazka z możliwością generowania pary co również jest dla tych urządzeń bardzo korzystne.

Co bez wody destylowanej?

Bez wody destylowanej nie mieli byśmy możliwości korzystania z pary w żelazkach, oraz nasza instalacja chłodnicza w samochodach osobowych nie wytrzymywała by tak długo jak ma to miejsce obecnie. Koszt wody destylowanej jest nieporównywalnie mniejszy niż koszt płynu do chłodnic tym samym używając jej możemy sporo zaoszczędzić.

Woda destylowana

Dzięki temu produktowi możemy sobie pozwolić na o wiele wygodniejsze życie, a mimo wszystko jest to tylko zwykła woda, po oczyszczeniu jej ze zbędnych substancji mineralnych. Koszt zakupu 5 litrów takiej wody może wynosić około 5 zł co daje nam 1 zł za litr, przez co możemy zaoszczędzić na kupowaniu specjalistycznych płynów do chłodnic, które często również mogą niszczyć naszą instalację chłodniczą, a koszt wymiany takiej instalacji jest już spory. Wodę destylowaną  możemy kupić praktycznie w każdym supermarkecie w podobnych cenach, dzięki temu nie musimy się martwić o to że może nam jej kiedyś zabraknąć. Alternatywą dla wody destylowanej może być deszczówka, jeżeli tylko umiemy ją odpowiednio zbierać również może posłużyć nam do chłodzenia silnika, warunkiem jest fakt że musi być ona oczyszczona również ze wszystkich większych zanieczyszczeń, które mogą zatkać instalację chłodzącą i tym samym zniszczyć nasz silnik narażając na duże koszta.

Ciekawostki

Woda destylowana jest powszechnie stosowana w akumulatorach samochodowych jako rozpuszczalnik do elektrolitu, który w tych akumulatorach się znajduje. Dzięki takiemu zastosowaniu mamy możliwość korzystania z samochodów, i w miarę długo żywotnych akumulatorów nawet jeżeli ich okres użytkowania wydaje nam się krótki.

Share This:

In Woda

Author:Tatiana Stachura

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked*

*

*